TELİF HAKLARI NASIL ALINIR

TELİF HAKKI NASIL ALINIR

Tarafınıza ait fikrinizi projelendirmeniz Telif Hakkı (İsteğe Bağlı-Kayıt Tescil) alabilmeniz için yeterli olacaktır. Projeniz ile ilgili detayları sizlere ileteceğimiz evraklarda özet olarak yazılı ifadelerle anlatmanız yeterli olacaktır. ( Bu anlatım kısaca; Projenizin adı, amacı, bilgisayar yazılım ise hangi kodlama dilinde yapıldığı gibi bilgiler içermektedir. )

Projenizin kısa özeti ile birlikte eğer varsa sunum dosyası, senaryo yada yazılım kod'larını içeren dosyalarınız gerekli olacaktır.

Koruma süresi, eser sahibi yaşadığı sürece ve ölümünden itibaren 70 yıldır. Eser sahibi tüzel kişiyse, koruma süresi aleniyet tarihinden itibaren 70 yıldır. Sahibinin ölümünden sonra alenîleşen eserlerde koruma süresi ölüm tarihinden sonra 70 yıldır.


İŞLEMLERİNİZİ HIZLI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Telif Hakkı (İsteğe Bağlı-Kayıt Tescil) İşlemlerinizin başlatılabilmesi için belirtmiş olduğumuz bilgilerin firmamıza ulaşması gerekmektedir. Konuyla ilgili sizleri ziyaret ederek evrakların teslim alınmasını sağlayabiliriz.


Eserler üzerinden gerçekleştirilmekte olan İsteğe Bağlı Kayıt-Tescil işlemi, eserin kimin tarafından meydana getirildiğini belirlemeye kolaylık sağlamak amacıyla yaptırılması zorunlu olmayan, beyana dayalı bir işlemdir.


>>TELİF HAKLARI DETAYLI BİLGİ - 0216 533 47 33

MARKANIZ TESCİLLİ Mİ ?
TELİFİNİ ALDIĞINIZ PROJENİZİN ADI TESCİLLİ Mİ?

Projelerinize veya Hizmetlerinize telif hakkını almış olsanız dahi bu projelere vermiş olduğunuz isimler/markalar Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince belirtildiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Marka Tescil edilmemiş ise yasal olarak size ait değildir.

UNUTMAYIN TESCİLLİ OLMAYAN MARKA SİZE AİT DEĞİLDİR !

MARKA TESCİLİ İÇİN TIKLAYINIZ